Sinerge Ltd Kanser Hastalarının "yenilikçi ve kişiye özel" Kanser tedavilerine erişimini sağlamak ve bu tedavilerde yardımcı ve aracı olmak üzere kurulmuştur.

Sinerge Ltd tüm hastalarını tedavi için temsilcisi olduğu Almanya daki kliniklere göndermektedir. Tedaviler ve Muayeneler sadece bu kliniklerde yapılmaktadır.

Son zamanlarda kanser tedavisinde özellikle ABD ve Almanya’da geliştrilen bir kısmı kişiye özel aşıların kullanımı gittikçe önem kazanmaktadır.

Sinerge Ltd. Şti. Hastaların Kanser tedavisindeki bu yenilikçi uygulamalara erişimi sağlamak ve uygulamalarda yardımcı olmak üzere kurulmuştur.

YENİLİKÇİ KANSER TEDAVİSİ HAKKINDA:Bugün kanserin adının kendisinden daha kötü olduğu bir gerçektir. Erken tanıda şansın yüksek olduğu herkesçe bilinmektedir. Umutsuz olmak için hiçbir sebep yoktur. Geçmişe nazaran bugün tedavi şansınız daha yüksektir.

Kanser hastasının ameliyat edilebilir olması büyük bir şansdır. Çünkü kanserde cerrahi yöntem, yani tümörün ameliyat ile vücuddan alınıp atılması, radikal bir çözüm sağlar. Ancak hastanın ameliyat olma şansı yoksa veya ameliyat bir fayda sağlamayacaksa; uygulanacak diğer yöntemlerde Radyoterapi, Kemoterapi tümör hücresi ile sağlıklı hücreleri birbirinden ayıramaz. Tümörü öldürmeye çalışırken sağlıklı hücreler de zarar görür.

Bugün Türkiye de uygulanmakta olan klasik kanser tedavileri ile (Radyoterapi, Kemoterapi), iyileşmenin garantisini hiç bir doktorun veremeyeceği sizin de bilginiz dahilinde olmalıdır.

Diğer taraftan, Bugünkü yöntemlerle tedavi olsanız bile, yaşam süresinin uzatılmasında, immün (bağışıklık) sistem tedavisinin yapılması çok önemlidir. İmmün (Bağışıklık) sistem tedavisi/restorasyonu yapılmadığı müddetçe de/hatta yapılsa bile, kanserin tekrar nüksetme riski söz konusu olabilir. Kanser hastası maraton koşucusu gibi uzun soluklu, dikkatli bir disiplin içinde yaşamalıdır. Tedavi sonrası yaşam tarzı ve beslenme de çok önemlidir. Türkiye de doktorlar maalesef genellikle hastalarına bu konuda hemen hiç uyarıda bulunmazlar. Halbuki yaşam süresinin uzatılmasında beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesi ve disiplin içinde yaşamak çok önemlidir.

Kanser ve Tümör"Vücutta bir organ veya dokudaki hücrelerin düzensiz olarak bölünüp çoğalmasıyla tümörler oluşabilir. Tümörler iyi huylu veya kötü huylu olabilirler. İyi huylu tümörler kanser değildir. Bunlar vücudun diğer taraflarına yayılmazlar.

Kötü huylu tümörler kanserdir. Kötü huylu tümörlerdeki hücreler anormaldirler ve kontrolsüz ve düzensiz bölünürler. Bu tümörler normal dokuları sıkıştırabilirler, içine sızabilirler ya da tahrip edebilirler. Kanser hücreleri kan ya da lenf dolaşımı aracılığı ile vücudun diğer bölgelerine gidebilirler. Kanserin bu şekilde vücudun diğer bölgelerine yayılması olayına metastaz adı verilir. Hücre mutasyonları sürekli vücudumuzda yaşanmaktadır. Genellikle, bağışıklık sistemi bu anormal ve tehlikeli hücreleri tanır ve öldürerek ortadan kaldırır. Bir hücre habis haline gelmeden önce birçok mutasyona uğrar. Bu durumda, bağışıklık sistemi bu mutasyona uğramış habis hücrelere saldırır. Peki vücutta bütün bu güvenlik önlemleri alınmışken kanser neden çok yaygın olarak artmaktadır?

Açıkçası, bağışıklık sisteminin kontrol mekanizmaları zamanla kötü beslenme, sigara, alkol ve stres ile başarısız olmaya başlar. Habis hücreler belli bir süre vücut içinde dolaştıktan sonra, çeşitli mutasyonlara uğrayarak tümör haline gelir ve kendilerini savunan ve koruyan zarla (zırhla) çevrilenerek özel kaçış mekanizmaları geliştirir ve bağışıklık sistemini etkiler. Çeşitli açılardan bakılırsa, tümör vücudun savunma mekanizmalarını baskılar ve savunma sistemine görünmez olur. Savunma sistemi bu habis tümör organizmasını vücuda zarar vermesine rağmen, vücudun kendi hücreleriymiş gibi algılayarak tümörü besler ve kabul eder. Buna immünolojik fenomenona tolerans denir. Sadece spesifik immünolojik tedavi bu toleransı çözebilir.

Son zamanlarda kanser tedavisinde özellikle ABD ve Almanya’da geliştirilen bir kısmı kişiye özel aşıların kullanımı gittikçe önem kazanmaktadır ve tedavi ile birlikte immün sistem restorasyonu da giderek yaygınlaşmaktadır.

Sinerge Ltd. Şti. Hastaların Kanser tedavisindeki bu yenilikçi uygulamalara erişimi sağlamak ve uygulamalarda yardımcı olmak üzere kurulmuştur.